Ние сме една од реномирани имиња кои се вклучени во производство и извоз на широк спектар на Болничка количка за количка. Ние сопствената група на искусни и талентирани дизајнери кои го направија нашите производи кои се добро прифатени од страна на нашите клиенти. Посветени за да се постигне 100% задоволството на клиентите, ние одвојте екстремни грижа за да се обезбеди доследна пред и по продажбата на услуги на повеќето разумна цена.

Болничка количка за количка

Мобилна компјутерска работна станица со пол количка која им нуди погодност на корисниците преку своите флексибилни карактеристики.Исто така, му овозможува на корисникот полесно и побрзо да ја преместува мобилната работна станица.Тоа му помага на корисникот да пристапи до компјутерот во која било локација во просторијата. Оваа мобилна компјутерска работна количка е опремена со двојни тркалца,прилагодлив држач за пијалок,фиока за печатач,балансер,двојна артикулирачка рака на мониторот,Држач на процесорот,фиока за тастатура,лизгачка фиока за глувчето,и држач за видео камера. Најдобар удобен ергономски дизајн:Дизајниран за удобност за намалување на стресот и одржување на држењето за време на работата. Одржува добро здравје:Ги елиминира повторливите повреди на напрегање(RSIs),болки во мускулите,телесни непријатности,замор на очите,и замор.Ја подобрува продуктивноста и здравата циркулација на крвта. Лесно-до-Користете:Лесен за ракување без потреба од часови за обука на корисниците.Многу лесно се конфигурира за да се приспособат на индивидуалните кориснички параметри. Правилно поставување на компјутерскиот процесор:Процесорот на компјутерот е безбедно надвор од штета’начин кој им овозможува на корисниците слободно да се движат. Мониторите може да се навалуваат,се врти и ротира. Моделот е со тркала што се заклучуваат од 4 парчиња и овозможува лесно движење. Држи веб-ком или камера до 5 кг. Лесно монтира два екрани еден до друг и држи LCD телевизор до 10 килограми за секој екран. Капацитет на количката Тежина до 80 кг. Помогнете да се подобри ефикасноста на работниот тек и да се надгради количката за пациенти. Тешки-должност Алуминиумска легура и издржлива конструкција. Прилагодлива висина за седење&стоечка положба. Прикачен простор за складирање на електрична тула Прилагодлив држач за пијалок:Рацете се прилагодуваат хоризонтално за да држат чаши со која било големина,Конзерви,Шишиња,Чаши,32 oz.Изведување итн;речиси секаков вид на пијалок,и се прилагодува да држи 8~32 oz.на пијалок
LONGSHUEI TECHNOLOGY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Болничка количка за количка, треба да знаете за највисок квалитет на Болничка количка за количка производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
5J020035-B01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Мобилна компјутерска работна станица со пол количка која им нуди погодност на корисниците преку своите флексибилни карактеристики.Исто така, му овозможува на корисникот полесно и побрзо да ја преместува мобилната работна станица.Тоа му помага на корисникот да пристапи до компјутерот во која било локација во просторијата. Оваа мобилна компјутерска работна количка е опремена со двојни тркалца,прилагодлив држач за пијалок,фиока за печатач,балансер,двојна артикулирачка рака на мониторот,Држач на процесорот,фиока за тастатура,лизгачка фиока за глувчето,и држач за видео камера. Најдобар удобен ергономски дизајн:Дизајниран за удобност за намалување на стресот и одржување на држењето за време на работата. Одржува добро здравје:Ги елиминира повторливите повреди на напрегање(RSIs),болки во мускулите,телесни непријатности,замор на очите,и замор.Ја подобрува продуктивноста и здравата циркулација на крвта. Лесно-до-Користете:Лесен за ракување без потреба од часови за обука на корисниците.Многу лесно се конфигурира за да се приспособат на индивидуалните кориснички параметри. Правилно поставување на компјутерскиот процесор:Процесорот на компјутерот е безбедно надвор од штета’начин кој им овозможува на корисниците слободно да се движат. Мониторите може да се навалуваат,се врти и ротира. Моделот е со тркала што се заклучуваат од 4 парчиња и овозможува лесно движење. Држи веб-ком или камера до 5 кг. Лесно монтира два екрани еден до друг и држи LCD телевизор до 10 килограми за секој екран. Капацитет на количката Тежина до 80 кг. Помогнете да се подобри ефикасноста на работниот тек и да се надгради количката за пациенти. Тешки-должност Алуминиумска легура и издржлива конструкција. Прилагодлива висина за седење&стоечка положба. Прикачен простор за складирање на електрична тула Прилагодлив држач за пијалок:Рацете се прилагодуваат хоризонтално за да држат чаши со која било големина,Конзерви,Шишиња,Чаши,32 oz.Изведување итн;речиси секаков вид на пијалок,и се прилагодува да држи 8~32 oz.на пијалок
LONGSHUEI TECHNOLOGY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Болничка количка за количка, треба да знаете за највисок квалитет на Болничка количка за количка производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
5J020034-B01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Овој ергономски држач за медицински компјутер кој се тркала што им овозможува на корисниците да користат екрани на монитори.Исто така, им дава на корисниците поголема удобност преку неговите функции за мобилност.Тоа му помага на корисникот да ги користи сите компјутерски периферни уреди на едно место. Овој ергономски мобилен медицински компјутерски држач е опремен со двојни артикулирачки краци на мониторот,монтиран држач на процесорот,фиока за тастатура,лизгачка фиока за глувчето,полица за комунални услуги;и тркалца близнаци. Лесно-до-Користете:Лесен за ракување без потреба од часови за обука на корисниците.Многу лесно се конфигурира за да се приспособат на индивидуалните кориснички параметри. Прилагодлив држач за процесорот за безбедно монтирање на повеќето модели. Мониторите може да се навалуваат,се врти и ротира. Моделот е со тркала што се заклучуваат од 4 парчиња и овозможува лесно движење. Држи веб-ком или камера до 5 кг. Лесно монтира два екрани еден до друг и држи LCD телевизор до 10 килограми за секој екран. Капацитет на количката Тежина до 80 кг и пудра-обложениот финиш столб е висок 1800 mm од подот. Помогнете да се подобри ефикасноста на работниот тек и да се надгради количката за пациенти. Алуминиумската основа има дополнителни тежински плочи прикачени за стабилност. Прилагодлива висина за седење&стоечка положба. Прикачен простор за складирање на електрична тула. Прилагодлив држач за пијалок:Рацете се прилагодуваат хоризонтално за да држат чаши со која било големина,Конзерви,Шишиња,Чаши,32 oz.Изведување итн;речиси секаков вид на пијалок,и се прилагодува да држи 8~32 oz.на пијалок. Полица за комунални услуги е 180 W x 180 D.
LONGSHUEI TECHNOLOGY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Болничка количка за количка, треба да знаете за највисок квалитет на Болничка количка за количка производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
5J020036-B01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
LongShuei Вентилаторска количка со вертикален систем за монтирање на овлажнител е дизајнирана да одговара на различни вентилатори и да ги носи потребните додатоци со извонредна мобилност и економичност.Овој транспортен систем му помага на вашиот вентилатор да врши ефективна респираторна поддршка во здравствената средина. Хуманизиран дизајн,удобен и удобен за ракување,лесно се дезинфицира и чисти. Направено од основа со висока јачина за да се обезбеди стабилност на целата количка Главна структура ФУЛ материјал од алуминиумска легура,лесно склопување. Лесно-Рачка за туркање зафат,Алуминиумската рачка обложена со прав овозможува полесна и поудобна подвижност. Фиксна хоризонтална плоча за монтирање на уредКоличката за вентилатор со вертикален систем за монтирање на овлажнител има фиксирана хоризонтална монтажна плоча која може да се прилагоди според вашиот вентилатор поставен на дното. Има и изборен слајд-во монтажната плоча која ви овозможува да го лизгате вентилаторот на и исклучувате од количката за транспорт. Разновиден медицински железнички системХоризонталната шина може да ги задоволи вашите дополнителни барања за монтирање на шината-прикачени додатоци и уреди како што е потпорната рака на колото,овлажнител,и така натаму. Безшумни и лесни тркалачки тркалачки близнациИзбраните 3”двојно тркало,меките тркалца ви овозможуваат лесно да ја движите оваа количка тивко и брзо.Две тркалца што се заклучуваат ја прицврстуваат количката на место. Прилагодлив држач за боци со кислородВо држачот за боци со кислород се сместени различни големини на боци со кислород и има прилагодлив безбедносен појас на држачот што овозможува помалиот резервоар безбедно да се вклопи во држачот.
LONGSHUEI TECHNOLOGY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Болничка количка за количка, треба да знаете за највисок квалитет на Болничка количка за количка производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
5H000001-W02
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Ние сме гигант снабдувач на

Болничка количка за количка

. Ние сме во потрага за партнер кој може да работи оние бизнис со нас. Сите нашите цени се многу конкурентни. Ако сте заинтересирани, ве молиме контактирајте не.