Компјутер застанете на тркала

Ние сме искуство Компјутер застанете на тркала производителот, снабдувачот, извозникот, фабрика во Taiwan. Поради подобро да ги задоволи потребите на клиентите, ние ќе го задржи на промовирање на нашите вештини на производите и добра услуга на сите од нив.
Ние ги доставуваме нашите најдобар квалитет

Компјутер застанете на тркала

и за време на испорака да ги задоволат вашите барања. За повеќе детална спецификација, ве молиме да ни ги испратите вашите истрага и ние ќе ви одговори наскоро.
 • Компјутер застанете на тркала - 5J010001-B00
Компјутер застанете на тркала - 5J010001-B00 Компјутер застанете на тркала - 5J010001-B00
Компјутер застанете на тркала
модел - 5J010001-B00
 1. Дизајниран и изработен со модерно прецизно инженерство,оваа количка за медицински компјутерски столб е изградена за да испорача центар за медицински компјутери што одговара на непосредните барања на здравствените и индустриските професионалци.
 2. Овој мобилен апарат е добро прилагоден и во други канцелариски средини и индустриски апликации каде што има потреба од мобилен пристап до податоци.
 3. Најдобар удобен ергономски дизајн:Дизајниран за удобност за намалување на стресот и одржување на држењето за време на работата.
 4. Одржува добро здравје:Ги елиминира повторливите повреди на напрегање(RSIs),болки во мускулите,телесни непријатности,замор на очите,и замор.Ја подобрува продуктивноста и здравата циркулација на крвта.
 5. Подготвено за осветлување на биро:Го минимизира окото-напрегањето и придружниот замор и ја максимизира визуелната точност со давање соодветно осветлување.
 6. Правилно поставување на компјутерскиот процесор и држачот за печатење:Процесорот и печатачот на компјутерот безбедно не се оштетени’начин кој им овозможува на корисниците слободно да се движат(Ремени за ремени за прицврстување)и може да се монтира со тежина до 20 кг(44 фунти).
 7. Одговара на монитори од 13 до 32 инчи со VESA 75x75mm или VESA 100x100mm до тежина на екранот 10kgs.
 8. Се одликува со голема полица од МДФ и фиока за тастатура за прилагодување на висината(работа седејќи или стоејќи)за удобност при гледање.
 9. Двојниот монитор со целосно движење го монтира тој навалување,вртливата,ротирајте и приспособете хоризонтално за приспособено поставување.
 10. Со седењето/Стоечка компјутерска количка можете да ја подобрите вашата енергија и ефикасност со стоење или седење додека работите,и менувајте ги позициите како што ќе одберете.Мобилната конфигурација носи флексибилност.
 11. Лесно се движи низ малите врати и преку прагови за состаноци за соработка.Работи подеднакво добро како AV количка или како компактна мобилна работна станица,идеален за маневрирање во тесни места.
LONGSHUEI TECHNOLOGY CO., LTD.
5J010001-B00
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Зголемете ја ефикасноста на работниот тек со количката за монитор на мобилен компјутер. Бидете во можност да ја однесете вашата работна станица во движење за еден момент’известување со четири издржливи тркалца за одлична подвижност. Изграден од високо-одделение челик,оваа количка е дизајнирана да поддржува компјутерски монитор,тастатура/поставување на глувчето,Печатач и процесор(Ремени за ремени за прицврстување).И им овозможува на корисниците да се движат слободно со комбинирана вкупна тежина од 44 фунти. Нуди различни функции, вклучувајќи целосна артикулација за оптимални агли на гледање за организиран изглед,и ергономска фиока за тастатура за врвна удобност на зглобот,оваа количка е направена за извршување. Одговара на монитори од 13 до 32 инчи и отстранлива плоча VESA(50x50mm или 75x75mm и 100x100mm и тежина на екранот до 10kg) ,и е вклучен за брза и лесна инсталација на мониторот,и целиот неопходен хардвер е обезбеден за да се состави вашата количка за кратко време. МОБИЛНА КОМПЈУТЕРСКА КОЛИЧКА со четири издржливи тркалца обезбедува пренослива работна станица за оптимална ефикасност.Совршен за канцеларии,медицински станици,магацини,училници,саеми,и повеќе. Се одликува со голема полица од МДФ и фиока за тастатура за прилагодување на висината(работа седејќи или стоејќи)за удобност при гледање. Двојниот монитор со целосно движење го монтира тој навалување,вртливата,ротирајте и приспособете хоризонтално за приспособено поставување. Со седењето/Стоечка компјутерска количка можете да ја подобрите вашата енергија и ефикасност со стоење или седење додека работите,и менувајте ги позициите како што ќе одберете.Мобилната конфигурација носи флексибилност. Лесно се движи низ малите врати и преку прагови за состаноци за соработка.Работи подеднакво добро како AV количка или како компактна мобилна работна станица,идеален за маневрирање во тесни места.
LONGSHUEI TECHNOLOGY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Компјутер застанете на тркала, треба да знаете за највисок квалитет на Компјутер застанете на тркала производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
5J010005-B00
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Оваа висина-прилагодлива количка за компјутер поддржува вашите компјутерски потреби да се мобилизираат(како во образованието、Дом и магацин…итн)како работен простор. Се одликува со голема полица од МДФ и фиока за тастатура за прилагодување на висината(работа седејќи или стоејќи)за удобност при гледање. Компатибилност на екранот:VESA 50/75/100 мм,и тежина на екранот до 6 килограми за секој. Лесно монтира два екрани еден до друг. Инсталирајте двоен LCD крак за да го имате мониторот во подобра положба за гледање. Монтирањето на вашиот монитор може да се навалува,се врти и ротира. Димензија на долната полица:L571 x W276.5 мм. (Ремени за ремени за прицврстување)и може да се монтира со тежина до 20 кг(44 фунти). Висината може да се прилагоди од 950 до 1915 mm во висина. Моделот е со тркала што се заклучуваат од 4 парчиња и овозможува лесно движење. Количката за видео конференции е мобилно решение за секој состанок со видео конференција. Фиока за тастатура и капацитет за тежина:5 кг(11.02 фунти)
LONGSHUEI TECHNOLOGY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Компјутер застанете на тркала, треба да знаете за највисок квалитет на Компјутер застанете на тркала производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
5J020005-B00
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Прилагодлива мобилна количка со двоен компјутер или мобилна количка за повеќе компјутери е за решение за мобилна работна станица,кој доаѓа со држачи за монтирање и дополнителни краци за дополнителен монитор(LCD или LED или монитори)и овој држач за екран може исто така да се прилагоди за да можете да добиете оптимални нивоа на гледање. Оваа количка со повеќе компјутери или прилагодлива двојна компјутерска количка е прекрасно решение за монтирање за дома,болница,канцеларија,училишта,конференциски сали,како и во рестораните. Количка за штанд за компјутерска работна станица.Идеален за маневрирање во тесни места. Материјал:Алуминиумска колона.+Метална основа+МДФ Полица за тастатура и глушец. Прилагодување на висината за седечка и стоечка положба. Двојниот монитор со целосно движење го монтира тој навалување,вртливата,ротирајте и приспособете хоризонтално за приспособено поставување. Одговара на монитори од 13 до 32 инчи со VESA 50x50 mm или 75x75 mm и 100x100 mm до тежина од 8 kg за секој екран. Димензија на долната полица:L571 x W276.5mm може да биде држач на процесорот и печатачот. (Ремени за ремени за прицврстување)и може да се монтира со тежина до 20 кг(44 фунти). Со користење на ергономски врат за монтирање-а поплаките од грбот може да се избегнат.Идеален за употреба во канцеларии и на шалтери или во рецепција.
LONGSHUEI TECHNOLOGY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Компјутер застанете на тркала, треба да знаете за највисок квалитет на Компјутер застанете на тркала производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
5J020009-B00
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings